Fundusz Naturalnej Energii EkoOdkrywcy5 Nie ma śmieci - są surowce! Sprzątanie świata - Polska 2017 Strona Miry

Patronaty:

Wydarzenia objęte patronatem Fundacji Nasza Ziemia:

Jeśli chcesz, żeby Fundacja Nasza Ziemia objęła patronatem również organizowane przez Ciebie wydarzenie prosimy o maila na adres fundacja(at)naszaziemia.pl

 

_______________________________________________________________________________________________________

Zaprasza my na OZE Day 2016 – Dzień Odnawialnych Źródeł Energii, który odbędzie się już po raz szósty. Wydar zenie to powita wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką odnawialnych źródeł energii w dniach 6-8 kwietnia 2016 roku
w Gmachu Głównym Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Tegoroczna edycja OZE Day jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym źródłom energii. 6. edycja OZE Day obejmuje zagadnienia z trzech obszarów:

Podczas pierwszego, głównego dnia zorganizowane zostaną konferencja oraz ekspozycje: edukacyjna i mobilna. Tematyka konferencji zawsze związana jest z myślą przewodnią wydarzenia, a prelekcje prowadzone są zarówno przez ekspertów z branży, jak i studentów. W ramach ekspozycji mobilnej na kampusie AGH zaprezentują się wiodący producenci pojazdów napędzanych energią elektryczną. Ekspozycja edukacyjna natomiast to zwrócenie się w kierunku nowicjuszy, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę

z zakresu odnawialnych źródeł energii.

7-8 kwietnia to dwa dni przeznaczone na darmowe warsztaty, których program ustalany jest niezależnie od tematyki wiodącej, jednakże zawsze obejmuje zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Zajęcia odbywają się w salach Gmachu Głównego AGH, a także w Laboratorium Edukacyjno - Badawczym Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH w Miękini i prowadzone są zawsze w 15-20 osobowych grupach przez fachowców z Akademii Górniczo - Hutniczej oraz zaprzyjaźnionych firm lub organizacji.

Organizatorem festiwalu jest Koło Naukowe Odnawialnych Źródeł Energii Grzała, zrzeszające studentów zafascynowanych wykorzystaniem słońca, wody, ziemi, wiatru i biomasy, a także ideą poszanowania energii, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane odnawialnymi źródłami energii na OZE Day!

Szczegółowe informacje systematycznie pojawiają się na stronie internetowej: www.oze-day.agh.edu.pl

_______________________________________________________________________________________________________

Konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta 2016

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie Polski, bez względu na wiek. Zgłoszenie prac następuje poprzez wzięcie udziału w comiesięcznym głosowaniu na Zdjęcie Miesiąca. Począwszy od stycznia, co miesiąc można zgłaszać nowe zdjęcia do konkursu. Laureaci Zdjęć Miesiąca z całego roku 2016 w styczniu 2017 wezmą udział w potyczkach o tytuł Laureata konkursu Przyroda Ojczysta 2016.

Regulamin oraz możliwość dodawania zdjęć znajdziecie na stronie konkursu "Przyroda Ojczysta".

 

 

_______________________________________________________________________________________________________

DZIEŃ LASU

Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza na Dzień Lasu! Lasy są miejscem, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt, to dzięki nim mogą prawidłowo funkcjonować. Z drzew korzystamy w celach spożywczych, zjadamy owoce, z liści robimy herbatę, a z nasion kawę. Drzewa dostarczają nam energii cieplnej, są materiałem budulcowym. Warto pamiętać o tej dacie, bo lasy odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. W związku z powyższym zapraszamy na wspólne obchody Dnia Lasu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, 21 marca 2015 roku.

Tego dnia w programie m.in.: akcja sadzenie drzewek, która organizowana jest przez Nadleśnictwo Katowickie, przeprowadzone zostaną warsztaty dendrologicznych z Panem Łukaszem Fuglewiczem, ponadto będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach terenowych, które będą prowadzone przez zaproszonych gości, m.in. pracowników z Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, a także gry i zabawy dla dzieci.

Dzień Lasu to także świetna okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, przyjrzeć się bliżej naturze i choć przez chwilę zastanowić się, jak dużą rolę odgrywają w naszym życiu lasy. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

_______________________________________________________________________________________________________