25 lat Fundacji Nasza Ziemia i Akcji Sprzątanie świata - Polska :: 1994-2018 Sprzątanie świata - Polska 2018. Akcja jubileuszowa. Eko Odkrywcy 6 facebook Strona Miry

Eko Odkrywcy 6

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Głosowanie wystartowało!

Od 1 do 17 grudnia włącznie możecie oddawać swoje głosy na Finalistów 6. edycji konkursu Eko Odkrywcy.

Pamiętajcie, to WY decydujecie, kto otrzyma dofinansowanie na realizację swojego projektu i wygra nagrodę główną w postacie wyjazdu na wymarzoną "Wyprawę Badawczą" lub doposażenie "Zielonej Klasy"!

Głosować można na stronie www.ekoodkrywcy.pl

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. edycja konkursu Eko Odkrywcy!

Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. 

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest praktyczne poznanie środowiska wodnego w szczególności wiążących się z nim zagrożeń, rozwiązań mogących pomóc w dbaniu o czystość wód na świecie oraz podejmowanie wyzwań, eksperymentowanie i angażowanie lokalnej społeczności w dbałość o pobliskie zbiorniki wodne.
 
Inicjatywa niezmiennie ma na celu praktyczne poznanie przyrody, zachęcenie do odkrywania i doświadczania jej uroków. Zadaniem uczestników jest zaplanowanie ekologicznego projektu badawczego, który pomoże poznać zasady rządzące naturą, a tym samym uwrażliwić ich na tak ważną kwestię ochrony środowiska. Jak w ubiegłorocznej edycji, organizatorzy dają nauczycielom możliwość wyboru nagrody głównej: Wyprawę Badawczą, czyli wycieczkę lub cykl wycieczek o charakterze przyrodniczym lub stworzenie Zielonej Klasy, w tym wyposażenie jej w pomoce dydaktyczne np. ekrany multimedialne, mikroskopy, przewodniki oraz/lub inne elementy małej architektury jak tablice edukacyjne, karmniki, budki lęgowe, czy hotele dla pszczół. Opiekunowie zwycięskich projektów zostaną obdarowani rocznym zapasem żelu do prania Persil. 

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 6 są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Więcej informacji na stronie: www.ekoodkrywcy.pl