facebook

 

 

 

„Rzeczy się naprawia, a nie wyrzuca”- to jedna z idei, jakiej hołdują założyciele Indygowej Męskiej Szopy w Słupsku. Jej działalność została zainaugurowana w lutym 2017 roku przez Fundację Indygo. Miejsce to cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród majsterkowiczów jak i masterkowiczek, gdyż kobiety są w nim również bardzo mile widziane.

 

 

   

     W Indygowej Męskiej Szopie gromadzą się nie tylko doświadczeni majsterkowicze, ale także ci początkujący, którzy szybko uczą się nowych umiejętności, bowiem jedni bardzo ochoczo pomagają drugim. Dodatkowo na miejscu zawsze obecny jest instruktor, który chętnie służy radą przy wszelkich naprawach oraz dokładnie tłumaczy sposób działania szerokiej gamy specjalistycznych sprzętów i maszyn, w które szopa jest wyposażona. W indygowym warsztacie zawsze panuje bardzo miła i twórcza atmosfera, dlatego lubią go odwiedzać również dzieci, oczywiście zawsze pod opieką opiekuna: dziadka, babci czy rodzica. To sprawia, że szopa jest miejscem, w którym spotykają się różne pokolenia, pełni więc również funkcję integracyjną.

    Dzięki Męskiej Szopie nie tylko wiele starych przedmiotów zyskało nowe życie, ale także ujrzała światło dzienne duża liczba projektów, które zginęłyby pewnie w odmętach wyobraźni, tylko dlatego, że ich autorzy nie mieli odpowiednich narzędzi, miejsca czy wiedzy, by je urzeczywistnić. W miejscu tym powstają również elementy scenografii teatralnych, filmowych i inscenizacyjnych.

    Indygowa Męska Szopa jest otwarta w poniedziałki i piątki od godz. 15.00 do 19.00 i każdy, kto chce w miłej atmosferze rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z majsterkowaniem może czuć się do niej zaproszony.

Kamila Salwiak

 

 

 

Wszystkie fotografie pochodzą ze strony Facebookowej Indygowej Męskiej Szopy. Zapraszamy do polubienia ich profilu: Indygowa Męska Szopa

Dziękujemy fimie Jula Polska za wyposażenie Indygowej Męskiej Szopy w Słupsku! :)