facebook

 

 

Jak założyć Męska Szopę?

 

Pamiętaj: w pojedynkę mało zdziałasz – zarażaj ludzi pomysłem i zbierz grupę pasjonatów!
 

1. Jeśli chcesz by w Twoim mieście powstała Męska Szopa, udaj się do Wydziału Spraw Społeczych (Senioralnych) w swoim Urzędzie Miasta (lub Gminy). Tam opowiedz o pomyśle - niech Urząd dowie się o Twoim planie, dzięki temu będzie mógł zaplanować budżet na powstanie Męskiej Szopy.

Napisz także do nas: Fundacja Nasza Ziemia, ul. Hoża 3 m. 5, 00-528 Warszawa lub fundacja@naszaziemia.pl, otrzymaj nasz patronat i prawo do używania logo.

Fundacja Nasza Ziemia inspiruje powstawanie Męskich Szop, nie organizuje ich jednak, nie gwarantuje wyposażenia ani utrzymania. To wyzwanie dla Was – urządzić „po swojemu” swoją Męska Szopę. Fundacja Nasza Ziemia obejmuje Męskie Szopy patronatem, udziela prawa do nieodpłatnego używania logo Męskiej Szopy oraz w miarę swoich możliwości pomaga w promocji i rozwoju Męskiej Szopy.

2. Zajrzyj na stronę internetową istniejących już na świecie Męskich Szop (Men’s Shed), zainspirują Cię!

www.mensshed.org lub www.menssheds.org.uk

3. Zainteresuj pomysłem:

4. Poszukaj lokalu:

5. Kiedy już dotrzesz do tego punktu możesz świętować, pochwal się nam sukcesem, zaproś do Męskiej Szopy!

6. Teraz pora na wyposażenie:

7. Bezpieczeństwo to podstawa! Pamiętajcie!

8. Zaproście żony, by zobaczyły Wasze dzieło. Na pewno na uroczyste otwarcie upieką pyszne ciasta!

9. Pamiętajcie. W Waszej okolicy jest wielu mężczyzn, którym brakuje siły lub odwagi by wyjść z domu i odmienić swoje życie. Wyciągnijcie do nich rękę – zaproście do aktywnego spędzania czasu.

Załączniki