facebook

Zbiórki telefonów i elektroodpadów

Fundacja po raz kolejny kładzie nacisk na problem odzysku elektorodpadów, ponieważ wciąż blisko połowa Polaków wyrzuca na śmietnik swój zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), a chociaż statystycznie Polak wytwarza ok. 6 kg takiego sprzętu rocznie, do profesjonalnych zakładów przetwarzania starych urządzeń trafia tylko 1/3 tej masy. Partnerami zbiórek są firmy Stena Recycling, Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Greenfone.


Zbierzmy 20 tysięcy telefonów na 20 – lecie!

Z okazji okrągłego jubileuszu akcji „Sprzątanie świata – Polska” Fundacja Nasza Ziemia postawiła sobie wyzwanie zebrania równie okrągłej liczby telefonów komórkowych na rzecz Zielonej Stopy Filantropa.

Fundacja wraz z firmą Greenfone Sp. z o.o zapraszają do aktywnego włączenia się do akcji Sprzątanie świata i organizowania lokalnych zbiórek niepotrzebnych telefonów komórkowych.

Zbiórki mogą organizować szkoły, firmy, organizacje pozarządowe, które po zgłoszeniu się do zbiórki, otrzymają za darmo karton na telefony. Po zakończonej zbiórce (minimum 6 telefonów) aparaty są również za darmo odbierane.

Osoby prywatne również mogą wziąć udział w zbiórce – wystarczy, ze wyślą dobrze zapakowane telefony na koszt firmy Greenfon.

Szczegóły tutaj.

Więcej informacji o zbiórkach i programie Zielona Stopa Filantropa można uzyskać u koordynatorki: ula.fabianiak@naszaziemia.pl


Zbiórki elektroodpadów ze Stena Recycling

Już po raz trzeci w weekend Sprzątania Świata wspólnie ze Stena Recycling. Fundacja Nasza Ziemia organizuje serię zbiórek elektroodpadów. Tym razem zapraszamy do przynoszenia starych suszarek, telewizorów i wszystkich innych sprzętów działąjących na prąd do sklepów IKEA w Warszawie(Janki i Targówek), Łodzi (Port Łódź), Wrocławiu (Bielany), Gdańsku (Matarnia), Poznań (Pranowo), Katowic (Rawa).


Lokalne Zbiórki elekroodpadów

Zbiórki mogą się również odbyć poza wyżej wymienionymi lokalizacjami – zapraszamy do ich organizacji! Wszystkie zainteresowane instytucje, placówki edukacyjne, firmy czy stowarzyszenie zachęcamy do organizacji zbiórek lokalnych. Wystarczy zgłosić zainteresowanie organizacją takiej zbiórki do Fundacji, która wspólnie z partnerami akcji odbierze zgromadzony sprzęt. Zgłoszenia zbiórek zbierane są do 6. września sierpnia pod adresem: fundacja@naszaziemia.pl .

Partnerem lokalnych zbiórek jest Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., natomiast operatorem logistycznym firma Remondis Electrorecycling Sp. z o.o.

Informacje na temat zbiórek TUTAJ.

Dochód z zebranych ZSEE i telefonów komórkowych zostanie przekazany na program Zielona Stopa Filantropa.