facebook

 

 

 

Spot promujący Sprzątanie świata – Polska 2011!

 

 

W tym roku z pomocą w rozpowszechnianiu hasła   Sprzątania świata - Polska "Lasy to życie - chrońmy je"  przyszła Fabryka Komunikacji Społecznej, która przygotowała spot promujący tegoroczną edycję naszej Akcji.

 

 

Spot w sposób przystępny i humorystyczny ma przypominać, że w lesie to my jesteśmy tylko gośćmi i wszystkie nasze działania mają wpływ na ekosystem leśny – czyli rośliny i zwierzęta w nim wystepujące.

W filmie ludzie i zwierzęta zostali zamienieni rolami – zamiast ludzi spędzających czas w lese i w sposób bezmyślny bawiących się, pijących i oczywiście śmiecących mamy tu zwierzeta robiące to samo w mieszkaniu. W końcu prawowici mieszkańcy wracają i widzą co zostało pozostawione po „wizycie” gości...

Film przygotowany został pro bono przez Fabrykę Komunikacji Społecznej. Autorką scenariusza jest Agata Grosicka – Senior Copywriter Fabryki, autorem animacji - Ania Błaszczyk. Muzykę zaaranżował Rafał Kulczycki, głosu użyczył Jakub Urlich, a całość zmiksował Jakub Górajek.

Warto podkreślić, że autorka animacji - Ania Błaszczyk była animatorem przy produkcji pełnometrażowego filmu animowanego "Jeż Jerzy" (reż. Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski, Tomek Leśniak).