facebook

 

 

Gmino! Pozyskaj nieodpłatnie żółte pojemniki i zbieraj w nie odpady!

Z przyjemnością informujemy, że kontynuowany jest projekt wyposażania samorządów w żółte pojemniki do segregacji odpadów. W tym roku pod nazwą "Świat bez odpadów", w ramach ogólnoświatowej11-letniej inicjatywy spółek systemu Coca-Cola, będziemy mogli wyposażyć kolejne samorządy w następne 640 takich pojemników!

Cel: wzmocnienie infrastruktury do segregacji odpadów w przestrzni publicznej i przeciążonej ruchem i powstającymi odpadami (np. ma terenachatracyjnych turystycznie, w parkach, ogródkach jordanowskich, na plażach lub dojściach do plaż, na pasażach, promenadach, w szkołach, w obiektach sportowych, itp. - słowem wszędzie tam, gdzie pojawia się dużo odpadów zbieranych do żółtych pojemników).
Projekt realizowany przez Fundację Nasza Ziemia, finansowany jest ze środków Fundacji Coca Cola (The Coca Cola Foundation) i we współpracy z firmami systemu Coca Cola w Polsce. 

Dla kogo: urzędy gminy

Jak: fundowane są żółte pojemniki 120 l. Koszt produkcji, oznakowania i dostarczenia pojemników jest po stronie Fundacji Nasza Ziemia. Pojemniki będą przekazywane na własność urzędom gmin. Urzędy będą miały obowiązek utrzymania i obsługi pojemników na własny koszt oraz przekazania Fundacji Nasza Ziemia rzetelnych informacji, popartych odpowiednimi dokumentami będącymi w posiadaniu Urzędu, ile odpadów udało sie zebrać do postawionych pojemników.

Zainteresowane gminy prosimy o kontakt mailowy:  zbyszek@naszaziemia.pl. W razie niejasności prosimy o zadawanie konkretnych pytań.

Prosimy o informację:

  1. nazwa gminy i namiary kontaktowe
  2. racjonalnie szacowana liczba pojemników
  3. szacunek co do ilości zbieranych odpadów z tworzyw sztucznych do podstawianych pojemników (miesięcznie, w kg)
  4. proponowane lokalizacje pojemników (np.szkoły, "Orliki" itp.).

Liczba pojemników ograniczona. O otrzymaniu pojemnikówbędzie decydować m.in.  kolejność zgłoszeń i spodziewana efektywność wsparcia zbiórki w gminie.

Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne z gwarancją otrzymania pojemników.