Konkurs Ekologiczne Charaktery Sprzątanie świata - Polska 2019 :: 20-21-22 września 2019 Razem z nami zostań Zielonym Filantropem - chroń środowisko i pomagaj dzieciom facebook Strona Miry

 

Jak zorganizować zbiórkę telefonów:

 1. telefony zbierajcie do dowolnych pudełek - można je okleić przygotowanym specjalnie na tę okazję nadrukiem (plik pdf do pobrania poniżej, pod tą informacją). Nadruk przygotowany jest tak, abyście mogli dodać tam swoje logo, herb lub odcisnąć pieczątkę. Nie dostarczamy specjalnie przygotowywanych pudełek, ponieważ nie chcemy tworzyć niepotrzebnie dodatkowych opakowań - skoro można już wyprodukowane pudełko wykorzystać jeszcze raz, a uczynić je unikalnym poprzez oklejenie oznaczeniem. W ten sposób nie tworzymy także kosztów środowiskowych i ekonomicznych przez przesyłanie pustych pudełek do zainteresowanych projektem.

 1. telefony zbieramy jako darowiznę rzeczową dla Fundacji Nasza Ziemia
 2. osoby darowujące telefony powinny we własnym zakresie usunąć z aparatów wszelkie dane, organizator lokalny zbiórki ma obowiązek poinformować o tym osoby oddające telefony. Fundacja Nasza Ziemia oświadcza, że w przypadku gdyby jakieś dane pozostały w przekazanych jej telefonach, doprowadzi do zgodnego z prawem usunięcia tych danych.
 3. najlepiej, aby:
  • osoby oddające telefony pokwitowały to na liście (przykładowa lista - do pobrania poniżej)
  • jeśli zebranie powitowań nie bedzie możliwe, warto abyście policzyli zebrane telefony, spisali je na liście i sami podpisali listę
 4. wszelkie dane osobowe przekazywane w ramach niniejszej zbiórki będą wykorzystywane jedynie przez Fundację Nasza Ziemia do zgodnego z prawem przeprowadzenia i rozliczenia zbiórki
 5. zbierzecie co najmiej 30 telefonów, a wtedy Fundacja Nasza Ziemia odbierze je na własny koszt. Oczywiście można zbierać więcej niż 30 telefonów - i do tego zachęcamy!
 6. jeśli nie uda się Wam zebrać co najmniej 30 telefonów w ustalonym terminie - prosimy, abyście zbierali je do momentu, aż zbierzecie ich co najmniej 30. Lepiej, aby zbiórka potrwała nieco dłużej - dzięki temu nie trzeba będzie ponosić niepotrzebnych kosztów transportu.
 7. gdy zakończycie zbiórkę, zgłoście to mailowo do Fundacji Nasza Ziemia: fundacja@naszaziemia.pl .
  W zgłoszeniu podajcie następujące informacje:
  1. nazwa i adres placówki (będzie potrzebny do nadania kuriera po odbiór telefonów)
  2. imię i nazwisko osoby organizującej zbiorkę oraz kontkat do niej: e-mail lub telefon
  3. imię i nazwisko osoby kontaktowej dla kuriera oraz jej numer telefonu
  4. liczba zebranych telefonów/liczba pudełek
 8. po Waszym zgłoszeniu Fundacja Nasz Ziemia ustali wysyłkę kuriera na termin uzgodniony z Wami
 9. po otrzymaniu przesyłki, Fundacja Nasza Ziemia komisyjnie zewidencjonuje telefony od Was otrzymane i odsprzeda je spółce Greenfone. Znana będzie wartość otrzymanych od Was telefonów.
 10. środki pozyskane dzięki podarowanym Fundacji telefonom przeznaczone będą na realizację prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest modernizacja sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym oraz promowanie i zwięszanie efektywności energetycznej
 11. każda instytucja lub osoba, która przekaże co najmniej 30 telefonów, otrzyma informację zwrotną o wartości, jaką telefony wniosły do programu, o zakupionym sprzęcie i miejscu modernizacji oraz o oszczędności energii jaką udało się uzyskać dzięki podarowanym telefonom, a także certyfikat uczestnictwa w programie Zielona Stopa Filantropa.

Zapraszamy!

Załączniki