RAZEM DLA PLANETY Z T-MOBILE POLSKA

RAZEM DLA PLANETY Z T-MOBILE POLSKA

Z przyjemnością informujemy, że od tego roku jesteśmy Partnerem kampanii edukacyjnej związanej z poprawną utylizacją telefonów komórkowych i smartfonów firmy T-Mobile Polska pt.” Planeta ma znaczenie”. Edukacyjne działania już ruszyły! Pierwszą wspólną akcją było podwodne sprzątanie Jeziora Durowskiego w Wągrowcu w ramach drugiego dnia Wielkiego Finału 29. edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska. 17 września razem z 40 nurkami zanurkowaliśmy w jeziorze, wydobywając z jego dna niemal tonę śmieci. Wśród nich znalazł się między innymi telefon komórkowy. To nie pierwszy raz, kiedy z dna jezior nasi nurkowie wyławiają takie elektroodpady. Czas więc we wspólnych działaniach na zwrócenie uwagi użytkownikom telefonów, aby otoczyli je większą uważnością, przebywając na łonie natury. Nie tylko dlatego, że są nam niezbędne, ale dlatego, że porzucone w naturze po prostu szkodzą. Drugim aspektem tegorocznych działań była kwestia utylizacji. Kiedy więc nurkowie dzielnie walczyli ze śmieciami, zachęcaliśmy mieszkańców Wągrowca również do nurkowania… we własnych szufladach i szafach w poszukiwaniu nieużywanych, niepotrzebnych „komórek”. W zamian za taki telefon wrzucony do pojemnika znajdującego się na stoisku firmy T-MOBILE można było otrzymać roślinkę w doniczce. Niemal 60 nieużywanych telefonów zostało przyniesionych, a następnie poprawnie zutylizowanych.

Stoisko T-MOBILE POLSKA w czasie sprzątania Jeziora Durowskiego w Wągrowcu w ramach drugiego dnia Wielkiego Finału 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska

Zadzwoń… do Planety

17 listopada mieliśmy również przyjemność wziąć udział w cyklicznej debacie organizowanej przez naszego Partnera pod znamiennym tytułem „Zadzwoń…do Planety”. Tym razem była ona poświęcona kwestiom troski o środowisko naturalne w kontekście telefonów komórkowych i smartfonów. Wraz z ekspertami zewnętrznymi oraz pracownikami firmy T-MOBILE rozmawialiśmy między innymi o tym, czym jest pojęcie „circularity” w strategii zrównoważonego rozwoju ESG, w jaki sposób sektor biznesowy może połączyć ład korporacyjny ze społeczną odpowiedzialnością oraz ochroną środowiska. Dyskutowaliśmy nad tym, dlaczego tak istotne jest odpowiednie podejście do własnego telefonu – jak można przedłużyć jego życie, dlaczego nie powinno się go wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci ani gromadzić w mieszkaniu, jakie surowce można z niego odzyskać. Jednym słowem zastanawialiśmy się nad tym, jak zachęcić posiadaczy „komórek” do postępowania z nimi w duchu ekologii.

Przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia razem z ekspertami i pracownikami T-MOBILE POLSKA w czasie wspólnej debaty

Wiemy, że temat elektroodpadów jest niezwykle ważny dla kondycji naszej Planety. Wiemy też, że kluczem do każdej ważnej zmiany mającej wpływ na środowisko naturalne jest Człowiek. Zatem z wielką nadzieją czekamy na kolejne, wspólne działania z T-Mobile-Polska, do których Was serdecznie zapraszamy.

Zobacz też

2024-07-12

Właśnie wystartowała w drogeriach Rossman kampania NIVEA pt.  „Pielęgnacja Bałtyk...

2024-07-04

Sephora i Fundacja Nasza Ziemia trzy lata temu, nawiązały współpracę, w ramach której...

2024-06-26

W IV edycji projektu „Lekcja Nieśmiecenia” realizowanego we współpracy z firmą Henkel...