Formularz rejestracji 29 akcja

Sprzątanie świata–Polska 2009.

Cele, plany i program szesnastej edycji akcji.

W najbliższy weekend, 18-20 września, po raz 16-ty odbędzie się ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” organizowana corocznie przez Fundację Nasza Ziemia. W związku z tym w siedzibie Fundacji odbyła się dzisiaj, 16 września, konferencja prasowa, na której przedstawiono plany, cele i program akcji.

Dziennikarzy przywitała Mira Stanisławska – Meysztowicz, Prezes Fundacji, która opowiedziała o początkach idei Sprzątania Świata, oraz Sławek Brzózek, który przedstawił szczegóły nadchodzącego wydarzenia. W tym roku zachęcamy, aby szczególną opieką objąć lasy, które wciąż wymagają naszej troski. Liczba dzikich wysypisk w lasach jest olbrzymia - PGL Lasy Państwowe wydają ok 20 mln zł rocznie na ich uprzątanie i związaną z tym edukację. Jak zawsze prosimy nie tylko o sprzątanie, ale w pierwszej kolejności - o nieśmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono!
W najbliższy weekend miliony wolontariuszy będą brały udział w sprzątaniu naszego kraju.

Za przybycie i zrelacjonowanie konferencji serdecznie dziękujemy dziennikarzom z: Polskiego Radia Euro, TV Biznes, Radia Kampus, Radia dla Ciebie, MM Warszawa, Radia Eska, Radia Plus, Antyradia, PAP, IAR.

Załączniki