facebook

Mamy Bałtycką banderę!

W ostatnią sobotę, 22 marca podczas Dnia Wody MPWiK, w Warszawie oficjalnie zainaugurowaliśmy projekt “Bałtyk – nasze morze”, czyli 8. już odsłonę Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku. Uczestnicy Dnia Wody, którzy odwiedzili stoisko Fundacji (a nawet dwa) mogli dowiedzieć się, co żyje w Morzu Bałtyckim i dlaczego warto to chronić. Każdy mógł sprawdzić też swoją wiedzę przyrodniczą i wesprzeć szycie bandery projektu. 

 

Od samego rana w sobotę, odwiedzający stoisko Fundacji Nasza Ziemia na Płycie Desantu w Warszawie mogli przyłączyć się do szycia wielkiej bandery kampanii i stworzenia “morskiego dzieła sztuki”, dzięki któremu cała Polska zobaczy, że Warszawiakom zależy na ochronie Bałtyku. Banderę zawieziemy do Gdańska na nasz piknik 22 czerwca gdzie, wspólnie z jego uczestnikami, uszyjemy jej drugą stronę.

 

Zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli także wziąć udział w konkursach dotyczących organizmów żyjących w Bałtyku. Największą popularnością, jak zawsze cieszyło się koło fortuny, tym razem w nowej morskiej odsłonie i konkurs z rozpoznawania ryb. Starsi uczestnicy konkursów byli zadowoleni, że mogli sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się różnych ciekawych informacji dotyczących Bałtyku. Największe zdziwienie wyrażane przy pytaniach o ilość rekinów, która ginie rocznie z rąk człowieka (ponad 70 milionów) oraz ile wody na świecie jest zdatnej do picia przez ludzi. 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za zaangażowanie a MPWiK w Warszawie za zaproszenie na wydarzenie!

Zdjęcia pokaz slajdów PicLens