Formularz rejestracji 29 akcja
Pszczoły nie mają łatwego życia. Przetrwały miliony lat na ziemi a to właśnie teraz, na naszych oczach muszą mierzyć się z wieloma zagrożeniami w środowisku. Zagrożeniami, które doprowadziły do zespołu masowego ginięcia pszczół, który dziesiątkuje ich populacje na całym świecie.
 
Ich rola w przyrodzie jest ogromna, są głównym zapylaczami wielu gatunków roślin, w tym takich, które stanowią podstawę pożywienia ludzi na całym świecie. Dzięki nim powstają owoce. Ale pszczoły to nie tylko pszczoła miodna, to także szereg innych gatunków. Żeby zaprosić pszczoły do swojego ogródka, nie trzeba zaraz zakładać pasieki. Wiele gatunków (np. trzmiele, murarki) może zabawić w naszym ogrodzie na dłużej, jeśli tylko zapewnimy im bazę lęgową i pokarmową.
 
W Ogrodzie - ostoi zwierząt stworzonym w ramach programu przy Gimnazjum nr 141 na warszawskim Targówku dwa lata temu, baza pokarmowa już jest - można w tej chwili podziwiać pięknie kwitnącą polską łąkę kwietną na której aż roi się od pszczół, trzmieli i motyli (naliczyliśmy dziś 12 modraszków).
 
Aby zapewnić dzikim pszczołom miejsce gniazdowania, w ramach tegorocznej edycji programu, ustawimy w ogrodzie wieżę owadzią oraz budki dla trzmieli. Dziś, 27 maja odbył się pierwszy krok w tym kierunku. Uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat dzikich pszczół, dowiedzieli się jak i po co buduje się domki dla pszczół, oraz jakie gatunki mogą pojawić się u nich w ogrodzie. Następnie własnoręcznie wykonali plakaty, w których przekazali zdobytą wiedzę pozostałym uczniom szkoły. Plakaty będą wisieć w szkole przynajmniej do czasu ustawienia owadziej konstrukcji w ogrodzie.

Zdjęcia pokaz slajdów PicLens