Formularz rejestracji 29 akcja

13 maja 2014 odbyło się trzecie już seminarium dla nauczycieli dzielnicy Praga Południe. Tym razem spotkanie poświęcone było ochronie zasobów natualnych Ziemi

O zanieczyszczeniach i wielu innych aspektach związanych z wodą, o tym jaka energetyka powinna być energetyką przyszłości, o przełowieniu, o tym dlaczego albatrosy cierpią z naszego powodu na pacyficznych wyspach Midway - to część tematów o których opowiadała koordynator programu "Ogród - ostoja zwierząt", Marta Szczypek.

Wspólnie zastanawiałyśmy się też jak można tę bardzo ważną wiedzę przekazywać dzieciom, uczniom starszych poziomów szkół i dorosłym, było więc również miejsce na wymianę doświadczeń, oraz prezentacja materiałów z pakietu edukacyjnego wydanego w ramach programu "Ogród - ostoja zwierząt".

To już ostatnie seminarium tej edycji "w pomieszczeniu". Teraz nauczycieli czeka jeszcze ostatnie, terenowe seminarium z instrukcją obsługi ogrodu tworzonego przy Gimnazjum nr 22 na Pradze Południe, który będzie stanowił pomoc dydaktyczną dla wszystkich nauczycieli dzielnicy.

Zdjęcia pokaz slajdów PicLens