facebook

Święto Wisły z Fundacją Nasza Ziemia

W ostatnią sobotę na plaży Poniatówka w Warszawie zbudowaliśmy "Rzekę pełną życia". To był słoneczny, piękny dzień, spędzony pracowicie nad brzegiem królowej polskich rzek. Tego dnia mówiliśmy o tym, jak wypoczywać nad Wisłą, aby nie szkodzić środowisku.

 

"Turysto!Szanuj Wisłę!"

W ramach tegorocznych działaniach kampanii Sprzątanie świata - Polska, prowadziliśmy działania edukacyjne na temat tego, jakie skutki dla środowiska może mieć nasze, nie zawsze odpowiedzialne zachowanie w czasie wypoczynku nad brzegiem rzeki. Można się było dowiedzieć, jak długo rozkładają się poszczególne rodzaje odpadów i jakie skutki dla flory i fauny, w tym również dla człowieka, mogą mieć porzucone odpady. 

Uczestników wydarzenia zaprosiliśmy do składania podpisów pod deklaracją "Dla siebie, dla Wisły" - obietnicą dbałości o czystość i porządek w czasie wypoczynku nad Wisłą. Deklaracja zostanie przekazana Pani Prezydent Warszawy.

 

Wisła - rzeka pełna życia!

Dla tych, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o tym, jakie zwierzęta i rośliny można spotkać na warszawskim odcinku Wisły, przygotowaliśmy specjalną propozycję - można się było włączyć w budowanie "Rzeki pełnej życia". Po kilku godzinach wspólnej pracy powstała taka oto, piękna rzeka, bogata w życie, nie mniej niż jej oryginał ;)

Zdjęcia pokaz slajdów PicLens