zapisz30akcja

 

 

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół Podstawowych,
Nauczyciele,

Właśnie rozpoczynamy I edycję projektu pod tytułem „Lekcja Nieśmiecenia”. To jeden z projektów naszego fundacyjnego programu Ekoedukacja, w ramach którego wraz z naszym Partnerem, firmą Henkel Polska sp. z o.o.  chcemy wesprzeć szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów.

Od 27 lat Fundacja Nasza Ziemia organizując i koordynując Akcję Sprzątanie świata - Polska, może liczyć na polskie szkoły. To właśnie nauczyciele oraz uczniowie od lat licznie uczestniczą w naszej Akcji. To dzięki zaangażowanej i kompetentnej kadrze pedagogicznej oraz wspierającym ich poczynania dyrekcjom szkół, nasza Akcja od lat osiąga tak spektakularne efekty. Nie chodzi w niej bowiem o to, aby dzieci sprzątały śmieci, lecz o praktyczną lekcję nie zaśmiecania środowiska przyrodniczego. Po ponad ćwierć wieku wspólnego sprzątania Polski jesteśmy pewni, że kto raz wziął w niej udział, uważa na to, co i gdzie wyrzuca, szczególnie na łonie natury: w parkach, lasach, na plażach. Nowym, ekologicznym projektem chcemy więc nie tylko podziękować Wam za współpracę, ale zaprosić do współtworzenia atrakcyjnych i wartościowych materiałów edukacyjnych, które przekazują teorię, ale również uczą ekologicznych nawyków w praktyce.

Zapraszamy, dołączcie do projektu i poznajcie korzyści Lekcji  Nieśmiecenia!

 

Jak dołączyć do projektu? 

Wypełnij ankietę

Aby dołączyć do projektu należy na początek wypełnić, krótki kwestionariusz ankiety, dzięki któremu będziemy w następnych latach mogli przygotować i dostarczać szkołom bezpłatne, ale i wartościowe materiały edukacyjne związane z ochroną środowiska.

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ANKIETY.

 

 

Korzyści dołączenia do I edycji Lekcji Nieśmiecenia

 

1.Weź udział w konkursie! 

Placówki, które posiadają ważne umowy na selektywną zbiórkę odpadów, po wypełnieniu ankiety będą mogły wziąć udział w konkursie Lekcja Nieśmiecenia. Szkoła może wygrać jednen z dziesięciu systemów do praktycznej nauki segregacji odpadów. Stacja  edukacyjna składa się aż z 7 pojemników wraz ze zgniatarką oraz tablicami edukacyjnymi.

Harmonogram konkursu

 


 

Wizualizacja nagrody. 

2. Bezpłatne materiały edukacyjne

Każdy nauczyciel, który odpowie na pytania ankiety, otrzyma od nas bezpłatne materiały edukacyjne skierowane do klas I-III. W materiałach znajdą się:

Bezpłatne materiały edukacyjne, zostaną przesłane do uczestników kampanii po zakończeniu konkursu. 

3. Certyfikat

W podziękowaniu za zaangażowanie w badanie każdy nauczyciel otrzyma od nas imienny Certyfikat Przyjaciela Naszej Ziemi.

4. Benefity w czasie 28. Akcji Sprzątanie świata - Polska

Ponadto, przygotowaliśmy dodatkowe benefity dla uczestników projektu „Lekcja Nieśmiecenia” związane z nadchodzącą 28. Akcją Sprzątanie świata – Polska.

W tym specjalną pulę:

O tych i pozostałych elementach projektu „Lekcja Nieśmiecenia”  będziemy informować na bieżąco każdego, kto odpowie na pytania ankiety i dołączy do projektu.

 

„Lekcja Nieśmiecenia” w naszej opinii to kompleksowy projekt dedykowany polskim szkołom, uczący selektywnej zbiórki odpadów w teorii i w praktyce. Wystarczy wypełnić ankietę by znaleźć się w projekcie i móc skorzystać ze wszystkich przywilejów. Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety. PRZEJDŹ DO ANKIETY.

Partnerem kampanii Lekcja Nieśmiecenia jest Henkel sp. z o. o.