facebook

Letnia Szkoła Liderów Ekologii

 

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych, pięciodniowych warsztatach, które odbywać się będą w sercu Podlasia - Supraślu.

Do kogo skierowane są te warsztaty?

Dla wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji ekologicznej - przede wszystkim dla praktyków, czyli dla nauczycieli, wychowawców świetlic, pedagogów, edukatorów oraz animatorów. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o metodach prowadzenia edukacji ekologicznej w terenie, czyli o tzw. outdoor & adventure education.

Zapraszamy do formularza zgłoszeniowego (kliknij). Zgłoszenia przyjmujemy do 20 marca 2012 roku, do godziny 23:59. Decyduje kolejność, zatem nie warto czekać!

Uwaga - warsztaty są w całości finansowane ze środków Narodowego Funduszu i Gospodarki Wodnej w ramach Kampanii na rzecz Rozwoju Zrównoważonego 2011-2014.

Jaki będzie program warsztatów?

Bogaty! :) Podlasie to wyjątkowy region, nazywany Zielonymi Płucami Polski. To tutaj można wybrać się do najstarszej w Europie Puszczy (w Białowieży), wyśledzić wilki i rysie, wędrować po szlakach Puszczy Knyszyńskiej oraz odkrywać uroki pogranicza wielu kultur.

Podczas warsztatów będziemy korzystać z piękna przyrody oraz możliwości, jakie daje nam pobyt na Podlasiu. Poznamy lokalne ośrodki edukacji ekologicznej (m.in. Silvarium w Poczopku, Arobretum w Kopnej Górze), wybierzemy się do zabytkowej wyłuszczarni nasion oraz bliżej poznamy okolice samego Supraśla. Będzie okazja do spotkania z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.
Skupimy się także na teorii edukacji - jak dobierać zajęcia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, jak organizować i prowadzić wycieczki oraz zielone szkoły. Poznamy także metody inwentaryzacji różnych grup roślin i zwierząt - dowiemy się na czym polega sporządzanie zdjęcia fitosocjologicznego, co to znaczy kartować ptaki oraz czy każdy może badać płazy.

Słowem - kompleksowa wiedza o metodach edukacji w terenie z licznymi dobrymi praktykami i przykładami.

A jaki jest termin?

Wyjeżdżamy 6 sierpnia rano z Warszawy. Wracamy 10 sierpnia popołudniu. Wymagamy obecności na całych warsztatach.

Gdzie jedziemy?

Na Podlasie, do Supraśla. Jest to niewielka, uzdrowiskowa miejscowość położona na północny wschód od Białegostoku. Supraśl leży w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Znajduje się tu wiele ciekawych zabytków, najsłynniejszy to Monaster Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - jedna z najpiekniejszych cerkwi w Polsce. Polecamy: http://www.suprasl.pl/

Uczestnicy będą zakwaterowani w Ośrodku Bukowisko, w pokojach 3-4 osobowych, z węzłem sanitarnym. Gwarantujemy także posiłki oraz przejazd z Warszawy do Supraśla i z powrotem.

Jakie są warunki udziału?

Przede wszystkim należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (kliknij).

Warunkiem kwalifikacji będzie także deklaracja sporządzenia autorskiego scenariusza własnych zajęć ekologicznych oraz przeprowadzenie zajęć w swoim regionie - w okresie pół roku od terminu zakończenia szkolenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W razie pytań - prosimy o kontakt:  kasia.dulinska[małpka]naszaziemia.pl, 512 158 325