title

Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszamy posprzątać Polskę!

I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3. weekend września: 18.09 (piątek), 19.09 (sobota), 20.09 (niedziela) 2020.

Prześlij raport

sun

Prześlij raport

Przeprowadziłeś swoją akcję terenową lub stacjonarną? Prześlij raport i otrzymasz certyfikat.

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 25 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Mira Stanisławska-Meysztowicz

Fundatorka i Inicjatorka Akcji w Polsce

Biuro prasowe

Dzięki mediom od 25 lat docieramy z naszym przesłaniem do najdalszych zakątków Polski, do zapracowanych Polaków i uczącej się młodzieży. Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości przygotowane specjalnie dla dziennikarzy zainteresowanych 27. Akcją Sprzątanie świata – Polska.
Pobierz materiały prasowe
title

W tym roku szczególną uwagę poświęcimy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

Problemowi plastiku, który przecież jest nie tylko w Polsce i nie tylko polski, będziemy chcieli poświęcić naszą uwagę w tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska.

poster

Plakat 27. Akcji

Wyjątkowe plakaty, ofiarowane nam non-profit przez wybitnego polskiego artystę Andrzeja Pągowskiego, to nasze najdroższe skarby. Towarzyszą sztandarowej Akcji Sprzątanie świata – Polska już 25 lat i przemawiają do Uczestników skuteczniej niż najlepsze komunikaty i wezwania do działania. Są cenione i doceniane. To dzięki nim inspirujemy i łączymy nasze siły w każdy trzeci weekend września.

Pobierz plakat

Honorowy patronat 27. Akcji
Sprzątanie świata − Polska

ministerstwo-klimatu

Patronat Honorowy Akcji
Sprzątanie świata − Polska

australia

Partnerzy i darczyńcy

p&g
pigo
miasta
zgwrp
psor
schenker
sare
newspoint

Partnerzy techniczni

jula
leroymerlin
jeger

Patron medialny

perfect diver

Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy na co dzień dbają o miejsca piękne z natury i wspierają działania Fundacji Nasza Ziemia.


Dołącz do grona partnerów 27. Akcji Sprzątanie świata - Polska. NAPISZ