Sprzątanie świata – Polska 2022

29. Akcja Sprzątanie Świata Polska
Sprzątanie świata Fundacja Nasza Ziemia

Po raz 29. wyruszamy,
by posprzątać Polskę!

Dołącz do nas! Każda zarejestrowana akcja przeprowadzona od 22 kwietnia do Wielkiego Finału (16-18 września) zostanie zapisana do oficjalnego wyniku 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska. Dopisz swój wynik!

Pobierz informator Akcji

Dołącz do Akcji!

Zarejestruj się, dołącz do Akcji Sprzątanie świata – Polska.
Razem
posprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz!

Dołącz do Akcji!

Dzięki rejestracji:

Otrzymasz od nas formularz raportu, w którym możesz uzupełnić wyniki swoich działań terenowych.

Otrzymasz od nas formularz raportu, w którym możesz uzupełnić wyniki swoich działań terenowych.

Twoja akcja będzie wpisana do tegorocznych wyników Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Twoja akcja będzie wpisana do tegorocznych wyników Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Będziemy mogli na bieżąco informować Cię o nowościach oraz przesyłać przydatne  materiały, wskazówki praktyczne i merytoryczne.

Będziemy mogli na bieżąco informować Cię o nowościach oraz przesyłać przydatne materiały, wskazówki praktyczne i merytoryczne.

Będziemy mogli na bieżąco informować Cię o nowościach oraz przesyłać przydatne  materiały, wskazówki praktyczne i merytoryczne.

Otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w Akcji (dla Twojej placówki i koordynatora).

Mira Stanisławska-Meysztowicz

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 29 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Mira Stanisławska-Meysztowicz

Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia

Kwatera Główna Akcji Sprzątanie świata nadaje!

On Air - Nasza Ziemia

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Akcji? Obserwuj i dołącz do nas na kanałach, na których nadajemy.

A może chcesz pochwalić się efektami swojej akcji terenowej? Zacznij nadawać razem z nami! Oznacz swoje wpisy hasztagiem.

#SSP2022

On Air - Nasza Ziemia
Biuro prasowe

Biuro prasowe

Dzięki mediom od 30 lat docieramy z naszym przesłaniem do najdalszych zakątków Polski, do zapracowanych Polaków i uczącej się młodzieży. Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości przygotowane specjalnie dla dziennikarzy zainteresowanych 29. Akcją Sprzątanie świata – Polska.

O 29. Akcji

Zeszłoroczna Akcja Sprzątanie świata-Polska zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci! Jak alarmują eksperci, a nasze fundacyjne statystyki to potwierdzają, śmieci przybywa. Tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Z drugiej strony cieszy fakt, iż z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy w trzeci weekend września wychodzą posprzątać swój kawałek Polski. W roku ubiegłym swoje akcje terenowe zarejestrowało 4280 grup. W sumie razem z nami sprzątało 312 tysięcy osób! To więcej niż w trzech poprzednich edycjach razem wziętych. Zatem wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia w naturze czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma. Tę myśl przewodnią chcemy zamanifestować oficjalnym hasłem 29. edycji: „Wszystkie śmieci są nasze!” i przede wszystkim dotrzeć do tych, którzy śmiecą. W końcu, w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić. Dołączcie do nas! Razem możemy powiedzieć głośniej o co w Akcji chodzi i zebrać więcej śmieci, by odciążyć naturę.

Grzegorz Mikosza

Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata - Polska

Nasza Ziemia

Plakat 29. Akcji

Wyjątkowe plakaty, ofiarowane nam non-profit przez wybitnego polskiego artystę Andrzeja Pągowskiego, to nasze najdroższe skarby. Towarzyszą sztandarowej Akcji Sprzątanie świata – Polska już od początku i przemawiają do Uczestników skuteczniej niż najlepsze komunikaty i wezwania do działania. Są cenione i doceniane. To dzięki nim inspirujemy i łączymy nasze siły w każdy trzeci weekend września.

Pobierz plakat i promuj Akcję!


Pobierz plakat
Plakat

Patronat Honorowy Akcji Sprzątanie świata - Polska

Australia Black stosunki pol autralijskie

Partnerzy i darczyńcy

Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy na co dzień dbają o miejsca piękne z natury i wspierają działania Fundacji Nasza Ziemia:

Patronat medialny